۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن
Wednesday, February 19, 2020
سال 1398، سال رونق تولید
جستجو
14
دي
1398
نشست معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 کشوردر دانشگاه بیرجند
سومین نشست معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 کشور با حضور دکتر علیرضا صالحان معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه روز چهارشنبه 11 دی ماه به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد.
در ابتدا آقای دکتر آیتی ضمن ارائه گزارش از عملکرد حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی بیرجند به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات پیش آمده و همسان، در دانشگاه های منطقه 9 کشور در حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی پرداختند.
در ادامه این نشست یک روزه، آقای دکتر پیش قدم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر این نشست با اشاره به اینکه اکنون شرایط بحرانی ‏است و باید تصمیمات هم بر همین اساس اتخاذ شود، افزود: نباید از استانداردها کوتاه آمد، استاندارد در حوزه دانشجویی، محیط ‏دانشگاه و کیفیت کلاس و درس حق همه دانشجویان است. وی بیان کرد: برای رسیدن به استاندارهای آموزشی، اعضای هیأت علمی باید ‏آموزش و پژوهش را به‌هم پیوند دهند و ارتباط متقابل بین آنها برقرار گردد. در ادامه مراسم دکتر خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با ارتباط ویدئو کنفرانس به این مهم اشاره کردند که دانشگاه‌های منطقه ‌‏9 بیشترین و گسترده‌ترین وسعت را دارد و به دلیل هم‌مرزی با دو کشور همسایه از لحاظ دانشجو خارجی نیز رتبه اول را دارا است.‏ وی با بیان اینکه به دلیل این هم‌مرزی می‌توانیم در زمینه جذب دانشجوی خارجی کار کنیم افزود: گزینش دانشجوی خارجی و ارتباط ‏بین‌المللی در دستور کار وزارت علوم است. وی یادآور شد: سیاست کلی معاونت آموزشی وزارت علوم مهارت‌آموزی و رتبه‌بندی در ‏زمینه اشتغال‌زایی است که با تبادل تجربیات و انتقال آن قوت بیشتری می‌گیرد. دکتر خاکی‌صدیق ضمن اشاره به صندلی‌های خالی ‏در برخی رشته‌های دانشگاه‌ها پیشنهاد داد: با همکاری دانشگاه‌های مختلف جابجایی دانشجویی به منظور تکمیل ظرفیت‌ها و حتی ‏استفاده از آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌ها همدیگر را پوشش دهیم. ‏
در ادامه این نشست پنل تخصصی با موضوع مسائل آموزش عالی در سطح منطقه 9 برگزار گردید و حاضران در نشست ضمن ارائه ‏پرسش‌هایی درخصوص موضوع افزایش توان اشتغال‌پذیری به جمع بندی محورهای این نشست پرداختند.‏
در این جلسه آقای دکتر علیرضا صالحان نیز در رابطه با موضوعات نحوه پذیرش بدون آزمون داوطلبان کنکور99 و حضور موظفی اعضای هیأت علمی مطابق با آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی مواردی را بیان کرد.
در پایان ضمن تصویب موارد جلسه، مقرر گردید نشست آتی معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 در داننشگاه بجنورد برگزار شود.

  • نشست_0
  • نشست_1
  • نشست_3
  • نشست1_0

تعداد بازدید:
163
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سایر خبرها
Powered by DorsaPortal