۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
Wednesday, September 23, 2020
سال 1399، سال جهش تولید
جستجو
14
دي
1398
نشست معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 کشوردر دانشگاه بیرجند
سومین نشست معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 کشور با حضور دکتر علیرضا صالحان معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه روز چهارشنبه 11 دی ماه به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد.
در ابتدا آقای دکتر آیتی ضمن ارائه گزارش از عملکرد حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی بیرجند به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات پیش آمده و همسان، در دانشگاه های منطقه 9 کشور در حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی پرداختند.
در ادامه این نشست یک روزه، آقای دکتر پیش قدم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر این نشست با اشاره به اینکه اکنون شرایط بحرانی ‏است و باید تصمیمات هم بر همین اساس اتخاذ شود، افزود: نباید از استانداردها کوتاه آمد، استاندارد در حوزه دانشجویی، محیط ‏دانشگاه و کیفیت کلاس و درس حق همه دانشجویان است. وی بیان کرد: برای رسیدن به استاندارهای آموزشی، اعضای هیأت علمی باید ‏آموزش و پژوهش را به‌هم پیوند دهند و ارتباط متقابل بین آنها برقرار گردد. در ادامه مراسم دکتر خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با ارتباط ویدئو کنفرانس به این مهم اشاره کردند که دانشگاه‌های منطقه ‌‏9 بیشترین و گسترده‌ترین وسعت را دارد و به دلیل هم‌مرزی با دو کشور همسایه از لحاظ دانشجو خارجی نیز رتبه اول را دارا است.‏ وی با بیان اینکه به دلیل این هم‌مرزی می‌توانیم در زمینه جذب دانشجوی خارجی کار کنیم افزود: گزینش دانشجوی خارجی و ارتباط ‏بین‌المللی در دستور کار وزارت علوم است. وی یادآور شد: سیاست کلی معاونت آموزشی وزارت علوم مهارت‌آموزی و رتبه‌بندی در ‏زمینه اشتغال‌زایی است که با تبادل تجربیات و انتقال آن قوت بیشتری می‌گیرد. دکتر خاکی‌صدیق ضمن اشاره به صندلی‌های خالی ‏در برخی رشته‌های دانشگاه‌ها پیشنهاد داد: با همکاری دانشگاه‌های مختلف جابجایی دانشجویی به منظور تکمیل ظرفیت‌ها و حتی ‏استفاده از آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌ها همدیگر را پوشش دهیم. ‏
در ادامه این نشست پنل تخصصی با موضوع مسائل آموزش عالی در سطح منطقه 9 برگزار گردید و حاضران در نشست ضمن ارائه ‏پرسش‌هایی درخصوص موضوع افزایش توان اشتغال‌پذیری به جمع بندی محورهای این نشست پرداختند.‏
در این جلسه آقای دکتر علیرضا صالحان نیز در رابطه با موضوعات نحوه پذیرش بدون آزمون داوطلبان کنکور99 و حضور موظفی اعضای هیأت علمی مطابق با آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی مواردی را بیان کرد.
در پایان ضمن تصویب موارد جلسه، مقرر گردید نشست آتی معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی منطقه 9 در داننشگاه بجنورد برگزار شود.

  • نشست_0
  • نشست_1
  • نشست_3
  • نشست1_0

تعداد بازدید:
429
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سایر خبرها
23 شهريور 1399
Powered by DorsaPortal